Tvůrčí psaní v Roztokách u Prahy

Tvůrčí psaní učím děti i dospělé, a to metodou, kterou mi předala moje skvělá učitelka, bývalá žákyně Arnošta Lustiga, Dana Emingerová.

Metoda, kterou Arnošt Lustig učil své posluchače, je výjimečná hned v několika ohledech:

Učí na příkladech

Můžeme se nabiflovat spoustu teorie, ale nikdy se nenaučíme tolik jako na příkladech. Studenti kurzů se učí nejen psát, ale i číst a naslouchat textům druhých.

Díky tomu, že cizí chyby vidíme mnohem lépe, učíme se daleko rychleji. Upřímná zpětná vazba je to nejdůležitější, co si z kurzu odnesete.

Věřte, že není důvod se obávat. Nikdo vás nebude do ničeho nutit - na kurzech je tak skvělá atmosféra, že se nám ještě nestalo, že by po pár příspěvcích někdo skutečně nechtěl přečíst ten svůj;).

Učí vás naslouchat druhým a objevovat

V textech nejsou jen chyby, ale i perly. Pochopíte, proč to někde fungovalo (líbilo se) a proč jinde ne. Zjistíte, že jinak vnímají text ženy a jinak muži. Rozdíly jsou i ve věku. Jen výjimečně se text líbí úplně všem. A není to špatně.

Nejdříve cihly, pak teprve dům

Naučíme se, jak se píše popis, dialog, jak se posouvá děj, co jsou proporce, cílové skupiny a co je myšlenkou příběhu. A pak to všechno použijeme dohromady.

Dáma jménem Bajka

Je jen jeden formát, který zcela otevřeně říká - proč jsme to psali. A to je bajka. Pomáhají nám uvědomit si, čím se snažíme oslovit čtenáře. Co je naše sdělení? Bajky nemusí být jen o žabičkách, liškách a čápech. Dají se psát o současných věcech, které nás obklopují. A mohou být i velice moderní formou satity. Nevěříte? Přijďte si to na kurz zkusit.

A to nejdůležitější na závěr. Na kurzech neučíme, jak kopírovat styl psaní Arnošta Lustiga. Učíme moderní verzí metody, kterou on učil své žáky. Je léty ověřená a funguje. Přijďte si splnit své sny a naučte se psát. Bude vás to bavit!


https://www.kurzypsani.cz/p/kurzy-psani.html